Navigácia

 • Deň otvorených dverí

  Srdečne pozývame všetkých žiakov 9. ročníkov na

  Deň otvorených dverí,

  ktorý sa uskutoční dňa  11. decembra 2019 od 8.00 hod. do 13.00 hod.

  v budove školy a Školského internátu, Mudroňova 2, Topoľčany.

 • Zmena ceny stravných lístkov

 • Slávnostný Raut

  Dňa 15. mája 2018 si študenti 3 :B hotelovej akadémii pripravili slávnostný Raut pre pozvaných hostí a rodičov. Tejto veľmi peknej akcii predchádzala tvrdá príprava ako príprava Protokolu, prestretie miestnosti , zadováženie inventáru a surovín, príprava jedál, nápojov a samotný servis.

  Samotný študenti ukázali svoje vedomosti a zručnosti, ktoré nadobudli počas troch rokov na našej škole. Každý kto má záujem študovať na našej škole má dvere otvorené. Tešíme sa na Vás.

                                                                

  Ing. Eduard Galko, zástupca riaditeľa pre PV

 • Duálne vzdelávanie

 • GURMÁNSKE DNI

  GURMÁNSKE DNI

  Pozývame Vás na GURMÁNSKE DNI, ktoré sa uskutočnia v dňoch od

  5 - 14.2.2020

  v priestoroch Žiackej reštaurácie v internáte  MLADOSŤ

 • Darcovstvo krvi 2017

  22. november bol, ako sa už stalo u nás zvykom, v znamení pomoci iným.

  Mesto Topoľčany, Mládežnícky parlament a Slovenský červený kríž zorganizovali odber krvi pod názvom : Študentská kvapka krvi. Naša škola sa tejto humánnej akcie každoročne zúčastňuje, aby sme aj takýmto spôsobom pomohli ľuďom, ktorí to potrebujú a zároveň viedli našich študentov k úcte k iným i k sebe.

  V tomto roku sa do darcovstva krvi zapojili z radov pedagógov: Ing. Beková Jana, Ing. Mgr. Vichnárová Lucia, Mgr. Viera Chudá

  Z radov žiakov: Daniela Valachová, Dionýz  Pihík, Damián Benko, Ivana Pčelárová, Daniela Karlíková, Lukáš Kramár, Roman Antalík.

  Ďakujeme, že aj takýmto spôsobom prejavujete svoju ľudskosť.

                                                                                Mgr. Viera Chudá, výchovná poradkyňa

 • Imatrikulácia

  A je tu  23. november 2017  - deň “ I“ – imatrikulačný. Takto ho pomenoval vo svojom príhovore riaditeľ našej školy Mgr. Milan Naňo. 

  Po ôsmich rokoch trieda 3.B a časť triedy 3.C obnovili pod vedením výchovnej poradkyne a triednej učiteľky tradíciu v usporiadaní  imatrikulácií pre prvákov. Niekoľkodňové prípravy spojené s nácvikmi, nákupmi, vymýšľaním  drobných prekáračiek, úloh, kvízových otázok, výzdobe telocvične, príprave občerstvenia  vyvrcholili vo štvrtok ráno, keď sa trieda 1.A premenila na naše malé bábätká so všetkým, čo k tomuto veku patrí – čelenkami s menami, plienkami i cumlíkmi . Starala sa o nich štvorica príkladných mamičiek z 3.C  ako inak i s“ výchovnými“  vareškami. Žiaci 1.B a 1.C sa stali súčasťou zberných surovín a trieda 3.B, ktorá sa o nich takisto vzorne starala sa premenila na smetiarov.  Testových úloh, ktoré mali preveriť pripravenosť prvákov na vstup do cechu študentov bolo neúrekom, no všetci sa výborne bavili a po získaní certifikátov z rúk pána riaditeľa sa výdatne posilnili občerstvením pripraveným hotelákmi z triedy 4.B. Víťaznú trofej v podobe sladkých koláčov si odniesla trieda 1. A. Keďže k zábave patrí i dobrá hudba , nechýbala  ani  krátka disco zábava.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa do prípravy tejto vydarenej akcie zapojili, hlavne študentom tretích ročníkov, ale aj vedeniu školy, ZRPŠ i členom žiackej školskej rady.

  Mgr. Viera Chudá, výchovná poradkyňa.

 • Dni poľovníckych špecialít

  Žiacka reštaurácia SOŠ obchodu a služieb "Mladosť" ulica Mudroňova 2, Topoľčany Vás pozýva na

  Poľovnícke hody

  27.11.2017 - 1.12.2017

  možnosť vopred si objednať jedlo na určitú hodinu na tel. č. 038/532 30 87

  Jedálny lístok

 • Žiacka reštaurácia

  Pozývame Vás do žiackej reštaurácie v budove školského internátu.

 • Úspech v súťaži Cassovia Cup

  V dňoch 21-23. marca 2017 sa uskutočnil XI. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže Cassovia Cup v Košiciach. Našu školu reprezentovali študenti hotelovej akadémie Diana Buriánová a Lukáš Kramár pod odborným vedením hlavnej majsterky Bc. Zdenky Jamrichovej.  Súťaže sa zúčastnilo spolu 58 barmanov z rôznych krajín ako Česko, Maďarsko, Poľsko, Estónsko, Nemecko a pod. V silnej konkurencii sme obstáli na výbornú. Diana Buriánová sa umiestnila na I. mieste a Lukáš Kramár sa stal absolútnym víťazom barmanskej súťaže. Sme hrdí, že sa nám v dnešnej nelichotivej situácií, kedy "bojujeme" o každého žiaka, darí vychovávať skvelých odborníkov pre gastronómiu. Veríme, že aj v budúcnosti tento trend udržíme a naša škola bude neustále zvyšovať svoj kredit. Do galérie Úspech v súťaži Cassovia Cup boli pridané fotografie.

 • Baristický kurz

  V dňoch 19.2.-22.2.2017 sa konal na našej škole baristický kurz pre študentov hotelovej akadémie a študentov odboru čašník servírka. Lektorkou bola pani Nikoleta Šalmíková z Academy of Coffee s.r.o. ktorú zastrešuje SKBA, Slovenská barmanská asociácia. Študenti získali poznatky o pôvode kávy, spôsobu pestovania kávovníkov, zber, praženie, príprave kávových nápojov ako Frenchpress, Aeropress, Tureckej džezvy. Okrem toho prešli prácou s mlynčekmi, speňovaniu mlieka, základmi Latte artu, príprave kávovo mliečnych nápojov. Na konci kurzu a po absolvovaní záverečného testu úspešní "baristi" získali Certifikát s medzinárodnou pôsobnosťou. Do galérie Baristický kurz boli pridané fotografie.

 • Prezentácia škôl

  Prezentácia škôl

  Čaro Vianoc

  S prvým vdýchnutím mrazivého vzduchu a nesmelou vločkou skrytou v dlani spoznáte, že prichádzajú Vianoce. Tlmený jas žiari nielen z preplnených výkladov, ale odráža sa i v očiach ľudí. Teplo, neha, láska... Nastal čas, keď tie najvzácnejšie city ožívajú, aby aj v dušiach ľahostajných prebudili zvyšky dobra, ktoré často skrývame...

  Symbol Vianoc sa stal aj témou žiakov Strednej odbornej školy obchodu a služieb T. Vansovej 2 v Topoľčanoch, ktorí v spolupráci s pedagogickými zamestnancami – praktickej výchovy, pripravili slávnostné vianočné tabule a perníkovú dedinku. Niet nič krajšieho, ako radosť detí, ktoré si prišli našu výstavu pozrieť. Sme radi, že sme mohli prispieť k vianočnej atmosfére a veríme, že o rok budeme môcť opäť potešiť a rozžiariť očká našich detí a rozveseliť srdcia širokej verejnosti.

                                                                                               Ing. Eduard Galko

                                                                                         zástupca riaditeľa pre PV

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola obchodu a služieb
  T. Vansovej 2, 955 01 Topoľčany
 • 038 762 95 35

Fotogaléria